BIMpulse 015 – Be in shape

Data publikacji Kategorie BIMpulse

Nowy artykuł z BIM Corner o ShapeDiver, platformie do publikowania plików Grasshopper, Data Exchange Connector dla Revit 2024, Revit Pure opowiada The Revit Kid ciekawostki o rodzinach Revit, nowe wideo dla początkujących programistów od Gavina Crumpa i Erica Fritsa, Marcin Pszczolka zaprasza na webinar «IFC 4.3 IN INFRASTRUCTURE MODELING», openBIM Poland 2023 – pierwsza polska konferencja buildingSMART Polska

Witam! Przed tobą 15 edycja «BIMpulse» – cotygodniowego przeglądu nowości i publikacji ze świata BIM – od 10 do 16 kwietnia 2023 r. W środku:

  • Nowy artykuł BIM Corner o ShapeDiver, platformie do publikowania plików Grasshopper
  • Data Exchange Connector dla Revit 2024
  • Revit Pure opowiada The Revit Kid ciekawostki o rodzinach Revit
  • Nowe wideo dla początkujących programistów od Gavina Crumpa i Erica Fritsa
  • Marcin Pszczolka zaprasza na webinar «IFC 4.3 IN INFRASTRUCTURE MODELING»
  • openBIM Poland 2023 – pierwsza polska konferencja buildingSMART Polska

BIM W TEORII

Jak być w formie na co dzień i utrzymać optymalny poziom wiedzy w organizmie? Oczywiście, czytać BIMpulse, ale jak inaczej?

Oto artykuł o formie, ale nie o tej. A o ShapeDiver, platformie do publikowania plików Grasshopper, która pozwala nie tylko dzielić się skryptami, ale także wizualizować je bezpośrednio w przeglądarce, zmieniać ustawienia, wykonywać różnego rodzaju obliczenia, a nawet pobierać wyniki.

Tutaj artykuł z BIM Corner: «Shape Diver – Przyszłość konfiguratorów produktów 3D».

BIM W PRAKTYCE

Revit 2024 zawiera nowy Data Exchange Connector: «Data Exchange Connector for Revit 2024».

Już teraz możesz zestawić połączenie z 8 aplikacjami, kilka kolejnych jest w trakcie i najprawdopodobniej zostanie udostępnionych przed końcem roku. Poniżej znajduje się webinar na temat Rhino Connector:

Dev Creates opowiada o pracy z dobrze znanym narzędziem – obszarem rzutu (Plan Region). Tym samym, co pomaga dostosować zakres widoku dla części rzutu. Oczywiście nie wierzę, że wśród czytelników są tacy, którzy nie wiedzą, jak pracować z tym narzędziem, ale nawet jeśli tak, to po obejrzeniu filmu na pewno się dowiedzą.

Następnie ciekawa treść dla tych, kto na co dzień mierzy się z rodzinami Revit.

Nikolas w odwiedzinach u Jeffa opowiada ciekawostki o rodzinach: «Advanced Revit Family Concepts with Revit Pure». Polecam obejrzeć, Nicholas pokazuje wiele różnych przydatnych trików.

Jedna ze sztuczek Nicholasa została omówiona przez Tima Waldoka w niedawnym artykule: «Zoom in Family Types Dialog Box».

A teraz przydatne treści dla początkujących programistów. Gavin Crump opowiada o zdarzeniach i hakach (kurcze, nie wiem, jak inaczej to powiedzieć po polsku, a są to „hooks” i „events”), dlaczego są potrzebne i jak ich używać w pyRevit.

I kolejny film, oznaczony jako «dla początkujących» od Erica Fritsa: «How to Create Revit Library with Revit API & Python [For Beginners]». Przez «bibliotekę» rozumie się uporządkowane rozmieszczenie na widoku wszystkich dostępnych typów elementów jednej lub kilku kategorii, w szczególności w wideo – style tekstu, typy ścian i stropów.

Jeśli z łatwością przedzierasz się przez wiersze kodu, z pewnością pokochasz nowości w Revit 2024 API autorstwa Jeremy’ego Tammika: «What’s New in the Revit 2024 API».

GDZIE PO BIM

Marcin Pszczolka zaprasza na webinar «IFC 4.3 IN INFRASTRUCTURE MODELING» już dziś – 18.04.2023 o 14.00.

openBIM Poland 2023 – to pierwsza polska konferencja buildingSMART Polska, która odbędzie się już 18 maja br. w Warszawie.

Do 21 kwietnia 2023 r. – cena „Early Bird”.

A jeśli jesteś fajnym specjalistą od BIM, spróbuj dostać się na AU Vegas 2023 jako prelegent: «Submit your class proposal for Autodesk University 2023 today».

Enjoy and try to attend!

To tyle na dziś, do zobaczenia w następny wtorek!

Jeśli chcesz omówić wdrożenie BIM w firmie, potrzebujesz konsultacji, szkolenia, opracowania rodzin Revit lub szablonów – napisz do mnie